Karate přípravka

Oslovují vaše dítě bojová umění? Touží po kimonu a těší se na pásky?
V oddílech Karate přípravky má možnost osahat si, jak to s těmi kopy a údery je doopravdy. Možná přijde zklamání z toho, že ve skutečnosti je to mnohem složitější a náročnější, než na počítači, možná ale přijde láska na celý život.

"Udělat první krok - to je to, co odlišuje vítěze od poražených."
. . . Brian Tracy

Karate přípravka

Oddíly Karate přípravky jsou určeny dětem - začátečníkům od 6 do 12 let (převážně však 6 - 8 let). Tréninková náplň je přizpůsobena věku dětí menších (6 - 8 let), aby byla co nejpestřejší a je hodně zaměřená na hry. Tréninková hodina je rozdělená do pěti bloků, kdy v každém se věnujeme rozvoji jiných dovedností. Rozvíjíme fyzickou kondici pomocí atletických dovedností a posilování  s vlastním tělem, koordinaci pohybů pomocí gymnastických dovedností, část hodiny věnujeme protahování (včetně nácviku dvou jógových sestav - Dřevorubec a Pozdrav slunci) a samozřejmě také pohybovým a úpolovým hrám, jak ve dvojicích, tak skupinovým.

Výuce JKA Shotokan Karate se věnujeme ve dvou časově oddělených blocích, a to nácviku základních technik (Kihon), zápasového cvičení (Kumite) a sestavy (Kata) na 9.kyu - bílý pásek. V tomto věku děti nijak nedrilujeme a necepujeme, ranou specializaci prostě považujeme za škodlivou. Rozhodnutí, zda se dítě chce opravdu intenzivně věnovat Karate necháváme na dobu, kdy je samo schopno pochopit, co vše trénink bojových umění obnáší. A toto rozhodnutí podle našich zkušeností přichází nejdříve tak v 9 letech - mimo vyjímečných případů dětí, které se pro Karate již narodily :-)

Do té doby si hlavně hrajeme, učíme se základní techniky a důkladně rozvíjíme všeobecnou fyzickou zdatnost, na které můžeme v budoucnu stavět.

Co děti potřebují na trénink sebou?

Děti v přípravkách mohou trénovat v Karate-gi (kimonu), pro začátečníky ale není podmínkou. Postačí jim tepláky nebo kraťasy a tričko (s krátkým, nebo i dlouhým rukávem), obuv není potřeba - cvičí se naboso. Pokud jsou děti již nositeli 9.kyu (bílý pás), je pro ně cvičení v Karate-gi povinné! Všichni si budou sebou nosit pití v uzavíratelné láhvi.

Nábor nových členů

Tréninky v tomto školním roce v ZŠ Pod Marjánkou a v T.J. Sokol Břevnov začínají od 7. září 2020 a v ZŠ Nebušice od 1. října 2020. V ZŠ Podbělohorská a v ZŠ Jana Wericha nám školy tento školní rok přístup do tělocvičen neumožnily a z tohoto důvodu zde tréninky nebudou. V Jinočanech, Chýni a Rudné, kde otevíráme nově, začnou tréninky ve 3. záříjovém týdnu (tj. v týdnu od 14. do 18. 09. 2020).
První hodiny jsou ukázkové (zkušební lekce) a jsou zdarma.

Hlavní nábor nových členů probíhá již nyní a během celého září a října. Do většiny oddílů běžně přijímáme nové členy i během celého školního roku - pokud není zcela naplněna kapacita tělocvičny.

Můžete tedy začít kdykoliv, neváhejte a přijďte si vyzkoušet svůj první trénink - zkušební lekce je zdarma.

Přehled tréninků Karate přípravky pro rok 2020 - 2021

 

 

V základu lze cvičit 1x za týden. Je ale možné chodit i 2x, nebo 3x týdně do dalších oddílů - toto doporučujeme s námi konzultovat.

Základní cena za trénink 1x v týdnu je 2.700,- Kč/pol., nebo lze v době koronové platit měsíčně 550,- Kč.
Cena za tréninky 2x v týdnu je 3.350,- Kč/pol. (nebo 700,- Kč/měs.), za tréninky 3x v týdnu je 3.700,- Kč/pol. (750,- Kč/měs.).

MÁTE BYDLIŠTĚ NA PRAZE 6? NEVÁHEJTE A PŘIHLAŠTE SE  DO PROGRAMU "AKTIVNÍ MĚSTO", ZÍSKÁTE                    logo-aktivni-mesto.png                    PŘÍSPĚVEK AŽ 600,- Kč NA SPORTOVÁNÍ VAŠICH DĚTÍ - POUZE DO VYČERPÁNÍ PŘIDĚLENÝCH PROSTŘEDKŮ!

Návod, jak postupovat při on-line přihlašování přes naše klientské centrum, naleznete zde. Pokud by vám on-line přihlašování nevyhovovalo, nabídka v klientském centru byla nesrozumitelná, nebo se něco nepovedlo, kontaktujte nás na e-mailové adrese: , nebo tel.: 777 706 490. Rádi vám poradíme s výběrem.Mapy míst, kde Karate přípravky cvičí:

ZŠ Pod Marjánkou (Pod Marjánku 1900/2, Praha 6 - Břevnov)
T.J. Sokol Břevnov (Heleny Malířové 279/14, Praha 6 - Břevnov)
ZŠ Nebušice (Nebušická 369, Praha 6 - Nebušice)

T.J. Sokol Jinočany (Sokolská 116, Jinočany)

Multifunkční hala u ZŠ Chýně (Bolzanova 890, Chýně)

ZŠ Rudná (Masarykova 878, Rudná)

 

kkk-web-novy-2019-2020-karate-pripravka-metodika.jpg