KARATE DĚTI

Pro nejmenší děti (od 4,5 do 6 let) je určena přípravka KARATE KIDS. Jde v podstatě o všeobecnou sportoví přípravku, které také obsahuje vybrané jednoduché techniky Karate. Více na samostatné stránce zde.

S cvičením Karate v našem klubu začínáme až u dětí od 6 let. Snažíme se tím reflektovat jejich mentální vývoj a čím jsou děti starší, tím je trénink náročnější nejen fyzicky, ale především mentálně. Proto jsou jednotlivé oddíly klubu rozděleny jak podle věku dětí, tak podle technické vyspělosti, symbolizované dosaženým stupněm technické vyspělosti (zkratka STV) rozlišeným barvou pásku.

Výuka JKA Shotokan Karate se pak skládá z nácviku základních technik (Kihon), zápasových cvičení (Kumite) a sestav (Kata). Během tréninku také rozvíjíme fyzickou kondici pomocí atletických dovedností a posilování  s vlastním tělem, koordinaci pohybů pomocí gymnastických dovedností, psychomotoriku pomocí nářadí (míče a tenisové míčky apod.), část hodiny věnujeme protahování a zlepšování kloubní pohyblivosti a samozřejmě také pohybovým a úpolovým hrám, jak ve dvojicích, tak skupinovým.
U mladších dětí nijak nedrilujeme a děti necepujeme, ranou specializaci prostě považujeme za škodlivou. Rozhodnutí, zda se dítě chce opravdu intenzivně věnovat Karate necháváme na dobu, kdy je samo schopno pochopit, co vše trénink bojových umění obnáší. A toto rozhodnutí podle našich zkušeností přichází nejdříve tak v 9 - 10 letech, častěji i později - mimo vyjímečných případů dětí, které se pro Karate již narodily :-) Do té doby si hlavně hrajeme, učíme se základní techniky a důkladně rozvíjíme všeobecnou fyzickou zdatnost, na které můžeme v budoucnu stavět. 

Zpočátku lze cvičit jen 1x za týden. Později je potřeba chodit minimálně 2x, nebo 3x týdně - toto platí pro ty, kteří to s karate začali myslet vážně a chtějí se někam posunout (zařazení takového cvičence do dalších skupin pak doporučujeme s námi konzultovat)..

Co děti potřebují na trénink sebou?

Děti, které již získaly nějaký pásek, trénují povinně v bílém Karate-gi (kimonu) s daným páskem! Pro začátečníky to ale není podmínkou. Postačí jim tepláky nebo kraťasy a tričko (s krátkým, nebo i dlouhým rukávem), obuv není potřeba - cvičí se naboso. Pokud chce začátečník na tréninky Karate-gi nosit, tak může. Nesmí ale používat bílý pás, který se většinou s tímto úborem prodává, protože si jej ještě nezasloužil vykonáním zkoušky, která předpokládá předvedení požadovaných dovedností Karate. Samozřejmě všichni by si měli sebou nosit pití v uzavíratelné láhvi, především v letních měsících (upřednostňujeme obyčejnou neslazenou a nesycenou vodu!)

 

logo-aktivni-mesto.pngDůležitá informace: program "AKTIVNÍ MĚSTO" pro školní rok 2022 - 2023 je opět otevřen! Žádat o příspěvek mohou rodiče našich členů s trvalým pobytem na Praze 6, Praze 5 a již brzy i na Praze 17. Neváhejte a využijte této možnosti - finanční prostředky jsou omezené, akce končí jejich vyčerpáním! Pro více informací klikněte na logo.


Zde je možné přihlásit se za člena klubu (NÁVOD NAJDETE ZDE) a zařazení do vhodného oddílu a také den a čas docházky s Vámi budeme konzultovat. Pokud by se Vám přihlášení přes naše klientské centrum z nějakého důvodu nepovedlo, poraďte se s námi na e-mailové adrese: , nebo na tel.: 777 706 490.