O

Karate pro děti

Děti v našem klubu mohou Karate cvičit od 6 let. Jednotlivé oddíly klubu jsou rozděleny jednak podle věku dětí a jednak podle technické vyspělosti symbolizované dosaženým stupněm technické vyspělosti (zkratka STV) rozlišeným barvou pásku.

Během tréninku rozvíjíme fyzickou kondici pomocí atletických dovedností a posilování  s vlastním tělem, koordinaci pohybů pomocí gymnastických dovedností, psychomotoriku pomocí nářadí (míče a tenisové míčky apod.), část hodiny věnujeme protahování a zlepšování kloubní pohyblivosti a samozřejmě také pohybovým a úpolovým hrám, jak ve dvojicích, tak skupinovým. Výuka JKA Shotokan Karate se pak skládá z nácviku základních technik (Kihon), zápasových cvičení (Kumite) a sestav (Kata).
U mladších dětí nijak nedrilujeme a děti necepujeme, ranou specializaci prostě považujeme za škodlivou. Rozhodnutí, zda se dítě chce opravdu intenzivně věnovat Karate necháváme na dobu, kdy je samo schopno pochopit, co vše trénink bojových umění obnáší. A toto rozhodnutí podle našich zkušeností přichází nejdříve tak v 9 - 10 letech, častěji i později - mimo vyjímečných případů dětí, které se pro Karate již narodily :-) Do té doby si hlavně hrajeme, učíme se základní techniky a důkladně rozvíjíme všeobecnou fyzickou zdatnost, na které můžeme v budoucnu stavět.

Co děti potřebují na trénink sebou?

Děti, které již získaly nějaký pásek, trénují povinně v bílém Karate-gi (kimonu) s daným páskem! Pro začátečníky to ale není podmínkou. Postačí jim tepláky nebo kraťasy a tričko (s krátkým, nebo i dlouhým rukávem), obuv není potřeba - cvičí se naboso. Pokud chce začátečník na tréninky Karate-gi nosit, tak může. Nesmí ale používat bílý pás, který se většinou s tímto úborem prodává, protože si jej ještě nezasloužil vykonáním zkoušky, která předpokládá předvedení požadovaných dovedností Karate. Samozřejmě všichni by si měli sebou nosit pití v uzavíratelné láhvi, především v letních měsících (upřednostňujeme obyčejnou neslazenou a nesycenou vodu!)

Nábor nových členů

Hlavní nábor nových členů probíhá většinou na začátku školního roku během září a října, ale do většiny oddílů běžně přijímáme nové členy i během celého roku - pokud není zcela naplněna kapacita tělocvičny. Můžete tedy začít kdykoliv, neváhejte a přijďte si vyzkoušet svůj první trénink - zkušební lekce je zdarma.

NÁBOR, tj. zcela noví adepti, mají buď samostatné tréninky (děti 6 - 8 let), nebo u starších dětí (8 - 11 let) mají tréninky společně s pokročilejšími žáky, nositeli nižších žákovských pásků. Tréninková náplň je přizpůsobena věku dětí. U menších dětí (6 - 8 let) je hodně zaměřená na hry, aby byla co nejpestřejší. U starších dětí (8 - 11 let) je to sice podobné, ale her postupně ubývá a o to více se již věnujeme Karate. U starších dětí (od 11 let) předpokládáme, že již nějakou dobu cvičí a jsou tedy nositeli třeba i středních žákovských stupňů, tj. tmavších pásků a proto je zařazujeme do oddílů spíše podle pásků (tj. mohou vyjímečně cvičit již i s dospělými). Pokud je někdo v tomto věku začátečník, řešíme to individuálně - např. po telefonické konzultaci s rodiči.

                            Pro další informace o náboru jsme vytvořili samostatnou stránku - chcete-li se dozvědět více, klikněte zde.                         Zpočátku lze cvičit jen 1x za týden. Později je potřeba chodit minimálně 2x, nebo 3x týdně - toto platí pro ty, kteří to s karate začali myslet vážně a chtějí se někam posunout (zařazení takového cvičence do dalších skupin pak doporučujeme s námi konzultovat).

Cena: měsíční platba za trénink 1x týdně = 650,- Kč / za trénink 2x týdně = 850,- Kč / za trénink 3x týdně = 950,- Kč.

logo-aktivni-mesto.pngDůležitá informace: program "AKTIVNÍ MĚSTO" pro školní rok 2021 - 2022 je od 1. září 2021 opět otevřen! Žádat o příspěvek mohou rodiče našich členů s trvalým pobytem na Praze 6 a Praze 5 (od 6.9.2021). Neváhejte a využijte této možnosti - finanční prostředky jsou omezené, akce končí jejich vyčerpáním! Pro více informací klikněte na logo.


Přehled tréninků Karate děti pro rok 2021 - 2022

  PONDĚLÍ
17:00 - 18:00

ZŠ Pod Marjánkou
(žlutá tělocvična)

KARATE DĚTI (skupina 9. - 8. kyu + NÁBOR, tj. začátečníci bez pásku)  děti od 7 let   
17:00 - 18:00 ZŠ Pod Marjánkou
(modrá tělocvična)
KARATE DĚTI (skupina od 7. kyu) děti od 9 let   
  ÚTERÝ
18:15 - 19:15 ZŠ Pod Marjánkou
(modrá tělocvična)
KARATE DĚTI (od 9. kyu) + DOSPĚLÍ (začátečníci + nížší STV) děti od 11 let  
  STŘEDA
17:00 - 18:00 T.J. Sokol Břevnov
(velká tělocvična)
KARATE DĚTI (skupina 9. kyu + NÁBOR, tj. začátečníci bez pásku)  děti od 7 let  
18:00 - 19:00 T.J. Sokol Břevnov
(malá tělocvična)
KARATE DĚTI (skupina od 7. kyu) děti od 9 let  
  ČTVRTEK
17:00 - 18:00 Gymn. Jana Keplera KARATE DĚTI (PŘÍPRAVKA) děti 6 - 9 let  
 18:00 - 19:00  Gymn. Jana Keplera KARATE DĚTI (skupina do 9. kyu + NÁBOR, tj. začátečníci bez pásku) a DOSPĚLÍ (začátečníci) děti od 10 let 
17:00 - 18:00 ZŠ Pod Marjánkou
(modrá tělocvična)
KARATE DĚTI (skupina od 9. kyu)  děti od 8 let  
17:00 - 18:00 ZŠ Nebušice KARATE DĚTI (NÁBOR, tj. začátečníci + všichni od 9.kyu) děti od 6 let  
 


Zde je možné se přihlásit za člena klubu (do jednotlivých oddílů se takto přihlásit nelze). Návod, jak postupovat, naleznete zde. Pokud by vám on-line přihlašování nevyhovovalo, nebo nabídka v centru byla nesrozumitelná, kontaktujte nás na e-mailové adrese: , nebo tel.: 777 706 490. Rádi vám poradíme.