P

Gymnastika pro úpolové sporty - připravujeme pro školní rok 2022 - 2023

Omlouváme se, ale gymnastiku pro úpolové sporty jsme ve školním roce 2021 -2022 nemohli otevřít. Rádi bychom začali cvičit od října roku 2022. Pouze čekáme na vývoj situace, zda nám vytipovaná základní škola dle svého příslibu tělocvičnu pronajme. V případě zájmu nás kontaktujte na tel.: 777 706 490, nebo e-mailem: .

Gymnastika pro úpolové sporty je určena dětem od 6 do 8 let a je zaměřena nejen na všestranný rozvoj všeobecných pohybových a sportovních dovedností (běh, odrazy, výskoky, skoky apod.) a na zvládnutí základních gymnastických dovednosti (jako jsou např. kotouly vpřed či vzad, cvičení rovnováhy, aj.) ale především na rozvoj takových gymnastických dovedností, které děti později uplatní v bojových sportech (rozvoj síly posilováním s vlastní vahou, rozvoj pohyblivosti protahováním hlavních svalových partií a rozvoj obratnosti a koordinace cvičením s různým náčiním - např. s míčem či malým míčkem, se švihadlem apod.). Tréninková jednotka také obsahuje různé pohybové a úpolové hry.

Co děti potřebují na cvičení sebou?

Děti mohou cvičit ve sportovním oblečení, ve kterém se budou cítit přirozeně a pohodlně (tričko s krátkým či dlouhým rukávem, tepláky, legíny, nebo kraťasy, sálová obuv). Nezapomeňte na láhev s pitím (nejlépe neslazená, nesycená voda!)logo-aktivni-mesto.pngDůležité upozornění: program "AKTIVNÍ MĚSTO" pro školní rok 2021 - 2022 je od 1. září 2021 opět otevřen! Žádat o příspěvek mohou rodiče našich členů s trvalým pobytem na Praze 6 a Praze 5. Neváhejte a využijte této možnosti - finanční prostředky jsou omezené, akce končí jejich vyčerpáním! Pro více informací klikněte na logo zde.


* Dále plánujeme - Gymnastika v MŠ

Oddíl gymnastiky v mateřské školce, to je gymnastika pro radost z pohybu. Je určena dětem od 4 do 6 let a je zaměřena na všestranný pohybový rozvoj dětí (běh, odrazy, výskoky, skoky apod.). Děti se také naučí základním gymnastickým dovednostem (jako jsou např. kotouly vpřed a vzad, zvládání rovnováhy, protahování, aj.) a základům her s míčem (házení, chytání). Vše se děje formou her, takže děti ani nepoznají, že cvičí. Prostě se vrátíme k tomu, co dříve běžně děti uměly, protože si každý den hrály venku před barákem.

* Nábor nových členů v MŠ

Cvičení gymnastiky v MŠ je primárně určeno dětem z dané školky. Hlavní nábor nových členů by měl proběhnout během měsíce října 2021. Přihlašovat se lze průběžně i během celého školního roku - avšak pouze do naplnění kapacity. Pro info volejte na tel.: 777 706 490.

Přehled tréninků Gymnastiky v MŠ pro rok 2022 - 2023 zde zveřejníme v průběhu září 2022, kdy bude možné lekce dojednat.