Karate přípravka

Oslovují vaše dítě bojová umění? Touží po kimonu a těší se na pásky?

V oddílech Karate přípravky má možnost osahat si, jak to s těmi kopy a údery je doopravdy.

Možná přijde zklamání z toho, že ve skutečnosti je to mnohem složitější a náročnější, než na počítači, možná ale přijde láska na celý život.

Protože jsou oddíly Karate přípravky určeny dětem od 6 do 8 let, stále je tréninková náplň co nejpestřejší a hodně zaměřená na hry. Tréninková hodina je rozdělená do 5-ti bloků, kdy každý se věnuje rozvoji jiných dovedností. Rozvíjíme fyzickou kondici pomocí atletických dovedností, koordinaci pohybů pomocí gymnastických dovedností, část hodiny věnujeme protahování (včetně nácviku dvou jógových sestav - Dřevorubec a Pozdrav slunci) a samozřejmě také hrám, jak ve dvojicích, tak skupinovým. Nesmíme vynechat ani posilování s vlastním tělem.

Výuce Shotokan Karate se věnujeme v 1 bloku, a to nácviku základních technik na 9.kyu - bílý pásek. V tomto věku děti nijak nedrilujeme a necepujeme, ranou specializaci prostě považujeme na škodlivou. Rozhodnutí, zda se dítě chce opravdu intenzivně věnovat Karate necháváme na dobu, kdy je samo schopno pochopit, co vše trénink bojových umění obnáší. A toto rozhodnutí může přijít nejdříve tak v 9ti letech - mimo vyjímečných případů dětí, které se pro Karate již narodily :-)

Do té doby si hlavně hrajeme, učíme se základní techniky a důkladně rozvíjíme všeobecnou fyzickou zdatnost, na které můžeme v budoucnu stavět. Od září 2018 dostane každý člen oddílu Přípravky svůj tréninkový deník, kam mu bude trenér zaznamenávat pokroky, úspěchy a dovednosti, na kterých je třeba ještě zapracovat.
 

hp-pripravka-metodika.jpg

 

hp-pripravky-mista.jpg

 

Chodit lze 3x v týdnu, nebo jen 2x či 1x v týdnu ve dnech, které si vyberete!

On-line přihlašování na kurzy. V případě dotazů nás kontaktujte na e-mailové adrese uvedené v zápatí našich stránek.

 


Zobrazit na mapě, kde cvičíme (ZŠ Marjánka)

Zobrazit na mapě, kde cvičíme (TJ Slavoj Břevnov)

Zobrazit na mapě, kde cvičíme (ZŠ Nebušice)

Zobazit na mapě, kde cvičíme (ZŠ Praha 7)