Karate přípravka

Oslovují vaše dítě bojová umění? Touží po kimonu a těší se na pásky?

V oddílech Karate přípravky má možnost osahat si, jak to s těmi kopy a údery je doopravdy.

Možná přijde zklamání z toho, že ve skutečnosti je to mnohem složitější a náročnější, než na počítači, možná ale přijde láska na celý život.

Oddíly Karate přípravky jsou určeny dětem primárně ve věku od 6 do 8 let (v úterní přípravce jen do 7 let, ve čtvrteční v Nebušicích naopak do 9 let). Tréninková náplň je vzhledem k věku dětí co nejpestřejší a hodně zaměřená na hry. Tréninková hodina je rozdělená do pěti bloků, kdy v každém se věnujeme rozvoji jiných dovedností. Rozvíjíme fyzickou kondici pomocí atletických dovedností a posilování  s vlastním tělem, koordinaci pohybů pomocí gymnastických dovedností, část hodiny věnujeme protahování (včetně nácviku dvou jógových sestav - Dřevorubec a Pozdrav slunci) a samozřejmě také pohybovým a úpolovým hrám, jak ve dvojicích, tak skupinovým.

Výuce JKA Shotokan Karate se věnujeme v jednom z bloků, a to nácviku základních technik na 9.kyu - bílý pásek. V tomto věku děti nijak nedrilujeme a necepujeme, ranou specializaci prostě považujeme za škodlivou. Rozhodnutí, zda se dítě chce opravdu intenzivně věnovat Karate necháváme na dobu, kdy je samo schopno pochopit, co vše trénink bojových umění obnáší. A toto rozhodnutí může přijít nejdříve tak v 9ti letech - mimo vyjímečných případů dětí, které se pro Karate již narodily :-)

Do té doby si hlavně hrajeme, učíme se základní techniky a důkladně rozvíjíme všeobecnou fyzickou zdatnost, na které můžeme v budoucnu stavět.
 

hp-pripravka-metodika.jpg

 

Chodit lze 3x v týdnu, nebo jen 2x či 1x v týdnu ve dnech, které si vyberete! (s přihlédnutím k věku dítěte)OMLOUVÁME SE. INFORMACE O TRÉNINCÍCH ODDÍLŮ KARATE PŘÍPRAVEK NA ŠKOLNÍ ROK 2019-2020 PRÁVĚ PŘIPRAVUJEME. ZÁKLADNÍ PŘEHLED LZE ZATÍM NALÉZT POUZE V KLIENTSKÉM CENTRU. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

MÁTE BYDLIŠTĚ NA PRAZE 6? NEVÁHEJTE A PŘIHLAŠTE SE  DO PROGRAMU "AKTIVNÍ MĚSTO", ZÍSKÁTE
PŘÍSPĚVEK AŽ 600,- KČ NA SPORTOVÁNÍ VAŠICH DĚTÍ - POUZE DO VYČERPÁNÍ PŘIDĚLENÝCH PROSTŘEDKŮ! logo-aktivni-mesto.png

On-line přihlašování na kurzy. V případě dotazů nás kontaktujte na e-mailové adrese uvedené v zápatí našich stránek.

Zobrazit na mapě, kde cvičíme (ZŠ Marjánka)

Zobrazit na mapě, kde cvičíme (ZŠ Nebušice)