Karate žáci

Při trénincích klademe hlavní důraz již na nácvik základních technik Shotokan karate. Děti se připravují na své první technické stupně a některé také na soutěže. Důkladně se věnujeme rovněž strečinku a posilování.

"Není důležité kolikrát v životě upadneš. Důležité je kolikrát vstaneš a půjdeš zase dál."
. . . David Belle

Karate žáci

Oddíly Karate žáci jsou určeny pro děti ve věku 8 - 10 let. Tréninky jsou zaměřené především na výuku JKA Shotokan Karate. Hlavním obsahem je příprava na zkoušky nižších žákovských STV (9. - 7. kyu, tj. bílý, žlutý, oranžový pás), nácvik základních Kata Heian 1 - 3, procvičování řízených forem zápasu Gohon-Kumite a Kihon-Ippon-Kumite, posilování s vlastní vahou, intervalové tréninky, strečink a uvolňování. Občas zařazujeme různé hry včetně úpolových.

Pondělní oddíl Karate žáci je určen rovněž pro děti ve věku 8 - 10 let, ale pouze pro nositele žákovských STV 8. kyu a vyšší (od žlutého pásu). Tréninky jsou zaměřené sice podobně, jako v předchozím případě, ale jsou potřebné znalosti a dovednosti odpovídající žlutému či oranžovému pásu, protože tato skupina cvičí ve společném Dojo (tělocvičně) s pondělním oddílem Karate junior.


Co děti potřebují na trénink sebou?

Děti v oddílech Karate žáci by všechny měly trénovat v Karate-gi (kimonu). Pokud již mají nějaké kyu (tj. jakýkoliv pás) je Karate-gi povinné. Začátečníkům postačí tepláky nebo kraťasy a tričko (krátký, nebo i dlouhý rukáv) a cvičí se naboso. Děti by si měly nosit sebou pití v uzavíratelné láhvi.

Nábor nových členů

Tréninky v tomto školním roce začínají ve 3. týdnu měsíce září (od 16. do 20. září 2019). Hlavní nábor nových členů probíhá již nyní a během celého září a října. Do většiny oddílů běžně přijímáme nové členy i během celého školního roku - pokud není zcela naplněna kapacita tělocvičny.
Můžete tedy začít kdykoliv, neváhejte a přijďte si vyzkoušet svůj první trénink - lekce je zdarma.


kkk-web-novy-2019-2020-karate-zaci-treninky.jpg

V základu lze cvičit 1x za týden. Je ale možné chodit i 2x, nebo 3x týdně do dalších oddílů - toto doporučujeme s námi konzultovat.

MÁTE BYDLIŠTĚ NA PRAZE 6? NEVÁHEJTE A PŘIHLAŠTE SE  DO PROGRAMU "AKTIVNÍ MĚSTO", ZÍSKÁTE
PŘÍSPĚVEK AŽ 600,- Kč NA SPORTOVÁNÍ VAŠICH DĚTÍ - POUZE DO VYČERPÁNÍ PŘIDĚLENÝCH PROSTŘEDKŮ!      logo-aktivni-mesto.png

Návod, jak postupovat při on-line přihlašování přes naše klientské centrum, naleznete zde. Pokud by vám on-line přihlašování nevyhovovalo, nabídka v centru byla nesrozumitelná, nebo se něco nepovedlo, kontaktujte nás na e-mailové adrese: nebo tel.: 777 706 490. Rádi vám poradíme s výběrem.

 

Mapa místa, kde Karate žáci cvičí:

ZŠ Pod Marjánkou (Pod Marjánku 1900/2, Praha 6 - Břevnov)
ZŠ Marjánka (Bělohorská52/417. 160 00 Praha 6 - Břevnov)