Karate přípravka

Oslovují vaše dítě bojová umění? Touží po kimonu a těší se na pásky?
V oddílech Karate přípravky má možnost osahat si, jak to s těmi kopy a údery je doopravdy. Možná přijde zklamání z toho, že ve skutečnosti je to mnohem složitější a náročnější, než na počítači, možná ale přijde láska na celý život.

"Udělat první krok - to je to, co odlišuje vítěze od poražených."
. . . Brian Tracy

Karate přípravka

Oddíly Karate přípravky jsou určeny dětem primárně ve věku od 6 do 8 let. Tréninková náplň je vzhledem k věku dětí co nejpestřejší a hodně zaměřená na hry. Tréninková hodina je rozdělená do pěti bloků, kdy v každém se věnujeme rozvoji jiných dovedností. Rozvíjíme fyzickou kondici pomocí atletických dovedností a posilování  s vlastním tělem, koordinaci pohybů pomocí gymnastických dovedností, část hodiny věnujeme protahování (včetně nácviku dvou jógových sestav - Dřevorubec a Pozdrav slunci) a samozřejmě také pohybovým a úpolovým hrám, jak ve dvojicích, tak skupinovým.

Výuce JKA Shotokan Karate se věnujeme ve dvou časově oddělených blocích, a to nácviku základních technik (Kihon), zápasového cvičení (Kumite) a sestavy (Kata) na 9.kyu - bílý pásek. V tomto věku děti nijak nedrilujeme a necepujeme, ranou specializaci prostě považujeme za škodlivou. Rozhodnutí, zda se dítě chce opravdu intenzivně věnovat Karate necháváme na dobu, kdy je samo schopno pochopit, co vše trénink bojových umění obnáší. A toto rozhodnutí podle našich zkušeností přichází nejdříve tak v 9 letech - mimo vyjímečných případů dětí, které se pro Karate již narodily :-)

Do té doby si hlavně hrajeme, učíme se základní techniky a důkladně rozvíjíme všeobecnou fyzickou zdatnost, na které můžeme v budoucnu stavět.

Co děti potřebují na trénink sebou?

Děti v přípravkách mohou trénovat v Karate-gi (kimonu), pro začátečníky ale není podmínkou. Postačí jim tepláky nebo kraťasy a tričko (s krátkým, nebo i dlouhým rukávem), obuv není potřeba - cvičí se naboso. Pokud jsou děti již nositeli 9.kyu (bílý pás), je pro ně cvičení v Karate-gi povinné! Všichni si budou sebou nosit pití v uzavíratelné láhvi.

Nábor nových členů

Tréninky v tomto školním roce v ZŠ Marjánka, ZŠ Pod Marjánkou, ZŠ Podbělohorská a ZŠ J. Wericha začínají v týdnu od 16. do 20. září 2019.
V ZŠ Na Dlouhém lánu od 24. září, v ZŠ Malostranská od 25. září a v ZŠ Nebušice od 26. září 2019 (ukázkové hodiny - zkušební lekce).

Hlavní nábor nových členů probíhá již nyní a během celého září a října. Do většiny oddílů běžně přijímáme nové členy i během celého školního roku - pokud není zcela naplněna kapacita tělocvičny.

Můžete tedy začít kdykoliv, neváhejte a přijďte si vyzkoušet svůj první trénink - zkušební lekce je zdarma.

 

kkk-web-novy-2019-2020-karate-pripravka-treninky.jpg

V základu lze cvičit 1x za týden. Je ale možné chodit i 2x, nebo 3x týdně do dalších oddílů - toto doporučujeme s námi konzultovat.


MÁTE BYDLIŠTĚ NA PRAZE 6? NEVÁHEJTE A PŘIHLAŠTE SE  DO PROGRAMU "AKTIVNÍ MĚSTO", ZÍSKÁTE                    logo-aktivni-mesto.png                    PŘÍSPĚVEK AŽ 600,- Kč NA SPORTOVÁNÍ VAŠICH DĚTÍ - POUZE DO VYČERPÁNÍ PŘIDĚLENÝCH PROSTŘEDKŮ!

Návod, jak postupovat při on-line přihlašování přes naše klientské centrum, naleznete zde. Pokud by vám on-line přihlašování nevyhovovalo, nabídka v klientském centru byla nesrozumitelná, nebo se něco nepovedlo, kontaktujte nás na e-mailové adrese: , nebo tel.: 777 706 490. Rádi vám poradíme s výběrem.Mapy míst, kde Karate přípravky cvičí:

ZŠ Marjánka (Bělohorská 417/52, Praha 6 - Břevnov)
ZŠ Na Dlouhém lánu (Na Dlouhém lánu 43, Praha 6 - Vokovice)
ZŠ Jana Wericha (Španielova 1111/19, Praha 6 - Řepy)
ZŠ Podbělohorská (Podbělohorská 720/26, Praha 5 - Smíchov)
ZŠ Nebušice (Nebušická 369, Praha 6 - Nebušice)

 

kkk-web-novy-2019-2020-karate-pripravka-metodika.jpg